[ технології ]

Експлуатація та монтаж

Декоративну панель слід зберігати в сухому, вентильованому приміщенні, в горизонтальному положенні, без контакту з поверхнями, що мають надмірну вологість. У випадку, якщо панель якийсь час знаходиться на відкритому повітрі (наприклад, на об’єктах), необхідно зберігати її під навісом для захисту від потрапляння опадів. Переносити панель строго у вертикальному положенні, не допускати механічного пошкодження та замочування поверхні. Вологі панелі перед монтажем мають бути просушені. До початку монтажу, при необхідності, зробити різання панелі за допомогою болгарки з алмазним кругом (електролобзика).

Всередині будівлі монтаж панелі слід виконувати після проведення оздоблювальних робіт (в зимовий час при включеній системі опалення) після облаштування чистої підлоги, коли всі «мокрі» процеси закінчені та виконані розведення електротехнічних та сантехнічних систем, в умовах «нормального» вологісного режиму. При цьому температура в приміщенні не повинна бути нижчою за +15°С. Перед монтажем панелі повинні пройти адаптацію в приміщенні (не менше 3 діб), а при зберіганні та транспортуванні панелі до об’єкта при температурах нижче +5°С період адаптації повинен становити не менше 5 діб.

При внутрішніх роботах у сухих і добре провітрюваних приміщеннях необхідно залишати зазор між панелями 4-5 мм, у приміщеннях з підвищеною вологістю – 5-6 мм. Зазор між торцями стінової панелі Framex і огороджувальними конструкціями (у місцях примикання до підлог, стін, стель) – 6-10 мм.

Заповнення швів виконувати не раніше 3 діб після закінчення монтажу. У приміщеннях з «сухим» та «нормальним» режимами експлуатації для закладення швів застосовуються затірки на основі акрилу та силікону, а в приміщеннях з «вологим» режимом експлуатації застосовувати полімер-цементні затірки, як Ceresit CE 40. У приміщеннях із значним коливанням температури та вологості повітря для заповнення швів між панелями та стіною, стелею по периметру приєднання бажано застосовувати постійно еластичні полімерні затірки.

Монтаж панелей каркасним способом можна проводити в холодну пору року навіть при вимкненому опаленні та високій вологості при нерівності стін від 10 мм. При монтажі панелей відсутні «мокрі» процеси, відповідно наявність води на об’єкті не обов’язкова.
[ технології ]

Безкаркасний спосіб монтажу

При внутрішніх роботах в сухих приміщеннях, що добре провітрюються, необхідно залишати зазор між панелями 4-5 мм, в приміщеннях з підвищеною вологістю – 5-6 мм. Зазор між торцями стінової панелі Framex і огороджувальними конструкціями (у місцях примикання до підлог, стін, стель) – 6-10 мм.
[ технології ]

Каркасний спосіб монтажу

Встановлення металевого каркасу проводиться за технологією зведення стін та перегородок із ГКЛ. Металокаркас зашивається панелями.

Готові панелі піднімають і притискають до каркасу за допомогою клеїв та двостороннього скотчу. Монтаж панелей слід починати від встановлених віконних та дверних блоків або із зашивки внутрішніх та зовнішніх кутів.

[ технології ]

Інструменти, що застосовуються під час монтажу декоративних панелей

deco.framex-instrument-4

Для прорізування отворів під спеціальні установочні елементи використовується регульований круговий дриль або спеціальний різак

deco.framex-instrument-03

Для нарізки направляючого профілю та стійок використовуються ножиці по металу, ножівка
або спеціальний різак

deco.framex-instrument-01

Для нарізки панелей рекомендуємо використовувати болгарку з алмазним кругом (електролобзик) або спеціальну машину для обрізання

deco.framex-instrument-02

Для прорізування
невеликих ділянок
можна використовувати
звичайну ножівку

deco.framex-instrument-02

Для нарізки кріпильних
профілів рекомендуємо
використовувати ножівку
з металу.

deco.framex-instrument-05-

Для приклеювання декоративних панелей до стіни або металопрофілю застосовується двосторонній скотч, клей-піна або рідкі цвяхи.

[ технології ]

Профіль тіньового шва

При наперед визначеній висоті стель доцільно використовувати пристінний “тіньовий” профіль, який встановлюється після монтажу панелей. Використовуючи цей профіль, можна красиво задекорувати примикання стінової декоративної панелі до стелі, без особливих подальших оздоблювальних робіт по стиках.

За допомогою даного профілю створюється ефект підвісної стіни, яка не має прямого примикання стіни до стелі. Також у тіньовий шов можна змонтувати LED стрічку, додавши допоміжного освітлення по периметру кімнати, тим самим ефективно розподіляючи світловий потік у приміщенні.

[ технології ]

Плінтус прихованого монтажу

За допомогою плінтуса прихованого монтажу приміщення набуває сучасного естетичного вигляду з певними практичними властивостями. До такої стіни ви можете посунути впритул меблі, які є в приміщенні. До монтажу алюмінієвого профілю на стіну необхідно відміряти точний рівень остаточної «чистої» підлоги. Потім до стіни монтують алюмінієвий профіль, а на нього виставляється декоративна панель. По низу стіни знаходиться тіньова лінія, яка створює враження підвісної стіни, яка не має прямого примикання до підлоги. Можливе встановлення LED стрічки для підкреслення яскравості контуру та надання йому декоративних властивостей, а також для покращення світлового балансу приміщення.
deco.framex-plintus-02
[ технології ]

Декоративний захист кутів