Технології
Експлуатація та монтаж
Декоративну панель слід зберігати в сухому, вентильованому приміщенні, в горизонтальному положенні, без контакту з поверхнями, що мають надмірну вологість. У випадку, якщо панель якийсь час знаходиться на відкритому повітрі (наприклад, на об’єктах), необхідно зберігати її під навісом для захисту від потрапляння опадів. Переносити панель строго у вертикальному положенні, не допускати механічного пошкодження та замочування поверхні. Вологі панелі перед монтажем мають бути просушені. До початку монтажу, при необхідності, зробити різання панелі за допомогою болгарки з алмазним кругом (електролобзика).
Всередині будівлі монтаж панелі слід виконувати після проведення оздоблювальних робіт (в зимовий час при включеній системі опалення) після облаштування чистої підлоги, коли всі «мокрі» процеси закінчені та виконані розведення електротехнічних та сантехнічних систем, в умовах «нормального» вологісного режиму. При цьому температура в приміщенні не повинна бути нижчою за +15°С. Перед монтажем панелі повинні пройти адаптацію в приміщенні (не менше 3 діб), а при зберіганні та транспортуванні панелі до об’єкта при температурах нижче +5°С період адаптації повинен становити не менше 5 діб.
Заповнення швів виконувати не раніше 3 діб після закінчення монтажу. У приміщеннях з «сухим» та «нормальним» режимами експлуатації для закладення швів застосовуються затірки на основі акрилу та силікону, а в приміщеннях з «вологим» режимом експлуатації застосовувати полімер-цементні затірки, як Ceresit CE 40. У приміщеннях із значним коливанням температури та вологості повітря для заповнення швів між панелями та стіною, стелею по периметру приєднання бажано застосовувати постійно еластичні полімерні затірки.
Безкаркасний спосіб монтажу
В приміщеннях з гарною якістю стін при нерівностях до 10 мм чи при обмеженій площі приміщень, можна монтувати панелі безпосередньо на стіну без металокаркаса. В такому випадку проводиться розмітка стіни і установка маяків за необхідності. Кріплення панелі відбувається безпосередньо до маяків чи стіни. Декоративні стінові панелі можна монтувати за допомогою різноманітних еластичних будівельних клеїв, таких як «Рідкі цвяхи», «Монтажна клей-піна», клей для керамограніту та ін. Невелика кількість клейових розчинів наноситься вздовж панелей з інтервалом 35 см та по периметру з мінімальним інтервалом.
Каркасний спосіб монтажу
Облаштування металевого каркаса проводиться по технології зведення стін і перегородок з ГКЛ. Металокаркас зашивається панелями.
Готові панелі піднімають і притискають до каркаса за допомогою клеїв та двостороннього скотча. Монтаж панелей слід починати від установлених віконних і дверних блоків або із зашивки внутрішніх та зовнішніх кутів.
Інструменти, що застосовуються під час монтажу декоративних панелей Framex
Легкість монтажу – це одна з багатьох переваг. Наші панелі монтуються за допомогою розповсюджених інструментів:
- Для прорізування отворів під спеціальні установочні елементи використовується регульований круговий дриль або спеціальний різак.
- Для нарізки напрямного профілю та стійок використовуються ножиці по металу, ножівка або спеціальний різак.
- Для нарізки панелей рекомендуємо використовувати болгарку з алмазним диском (електролобзик) або спеціальну машину для обрізання.
- Для прорізування невеликих ділянок можна використовувати звичайну ножівку.
- Для приклеювання декоративних панелей до стіни або металопрофілю застосовується двосторонній скотч, клей-піна або рідкі цвяхи.
Профіль тіньового шва
При наперед визначеній висоті стель доцільно використовувати пристінний «тіньовий» профіль, який встановлюється після монтажу панелей. Використовуючи цей профіль, можна красиво задекорувати примикання стінової декоративної панелі до стелі, без особливих подальших оздоблювальних робіт по стиках.
За допомогою даного профілю створюється ефект підвісної стіни, яка не має прямого примикання стіни до стелі. Також у тіньовий шов можна змонтувати LED стрічку, додавши допоміжного освітлення по периметру кімнати, таким чином ефективно розподіляючи світловий потік у приміщенні.
Плінтус прихованого монтажу
За допомогою плінтуса прихованого монтажу приміщення набуває сучасного естетичного вигляду з певними практичними властивостями. До такої стіни ви можете посунути впритул меблі, які є в приміщенні.
До монтажу алюмінієвого профілю на стіну необхідно відміряти точний рівень остаточної «чистої» підлоги. Потім до стіни монтують алюмінієвий профіль, а на нього виставляється декоративна панель. По низу стіни знаходиться тіньова лінія, яка створює враження підвісної стіни, яка не має прямого примикання до підлоги.
Можливе встановлення LED стрічки для підкреслення яскравості контуру та надання йому декоративних властивостей, а також для покращення світлового балансу приміщення.
Декоративний захист кутів
Транспортування
- Панелі транспортують всіма видами транспорту відповідно до Правил перевозки вантажів, що діють на даному виді транспорту.
- Щоб уникнути пошкоджень, панелі слід упаковувати в палети і завантажувати максимально щільно, щоб запобігти можливому переміщенню матеріалу.
- За погодженням із споживачем допускається транспортування панелей в непакетованому вигляді (без обв’язки чи упаковки в плівку).
- При вантажно-розвантажувальних, транспортно-складських та інших роботах не допускаються удари по панелях та перетягування панелей одна по одній або по інших предметах. Ручні вантажно-розвантажувальні роботи з панелями повинні вестись двома та більше робітниками. При цьому панелі потрібно переносити виключно у вертикальному положенні, рівномірно розподіляючи навантаження на кожну панель. Перенесення панелей у горизонтальному положенні без використання палети категорично заборонено.
- Переміщуйте панель, тримаючи її завжди вертикально щодо землі. Уникайте вигинів і захищайте кути від випадкових ударів.
Очищення та технічне обслуговування
- Багатошарове покриття стінових панелей із зовнішнім захисним шаром лаку стійке до ультрафіолетового впливу, не схильне до вицвітання і не вимагає спеціального догляду в процесі експлуатації.